Technológia slnečných polarizačných okuliarov Polaroid


Prečo slnečné okuliare Polaroid ?

   Firma Polaroid je vynálezca špeciálne polarizované šošovky, ktorá spája dokonalú viditeľnosť s optimálnou ochranou vašich očí. Všetci by sme mali chrániť svoj zrak, ktorý patrí medzi najdôležitejšie zo všetkých našich zmyslov. Každý dnes už dobre vie na čo sú dobré UV filtre a ako môže slnko poškodiť náš zrak ak ho správne nechránime. Málokto si je však pri nákupe slnečných okuliarov vedomý rizík, ktoré môžu priniesť nepríjemné a nečakané odlesky a znížený kontrast pri obstaranie nesprávnej značky okuliarov. Práve na odlesky totiž Polaroid myslel pri vývoji polarizačných okuliarov, ktoré dnes bežne nosíme ako neoddeliteľnú súčasť módnych doplnkov.

Prečo slnečné okuliare Polaroid ?
zdroj fotografie: www.polaroideyewear.com


Čo je to vlastne tá polarizácia ?

   Keď sa svetlo odráža od lesklých povrchov ako je piesok, voda, sneh alebo cesty, tak cestuje v mnohých smeroch a získava určitý stupeň polarizácie. Tento efekt je známy už od začiatku 19. storočia a objavil ho francúzsky fyzik Etienne Louis Malus, keď študoval svetlo odrazené od okien Luxemburského paláca a nechal je prechádzať kryštálom dvojlomného vápenca. Ten dospel prvýkrát k záveru, že svetlo je lineárne polarizované. Rozdeľujeme ho na vertikálne a horizontálne svetlo. Vertikálne svetlo je užitočné pre ľudské oko, pomáha nám vidieť, robiť verné a jasné farby a kontrasty. Naproti tomu svetlo horizontálne skôr oslňuje. Oslnenia, ktoré je tiež nazývané vizuálnym šumom, znižuje viditeľnosť, spôsobuje nepríjemné pocity a pri jazde autom, na bicykli alebo pri obyčajnom opaľovanie môže toto oslnenia hraničiť až s nebezpečenstvom. Firma Polaroid však ponúka jednoduché, ale účinné riešenie. Kým nepolarizované šošovky pre zníženie oslnenia jednoducho objekty a predmety stmaví, polarizované šošovky okuliarov Polaroid prakticky oslnenie zablokujú a odruší. Vďaka antireflexnej technológii Polaroid tak môžete okuliare nosiť po celý deň bez obáv z nebezpečenstva spôsobeného vplyvom z oslnenia.

Ilustračný obrázok - ako fungujú polarizačné filtre Polaroid?
Ilustračný obrázok - ako fungujú polarizačné filtre Polaroid?


Technológia skiel okuliarov Polaroid

   Šošovky UltraSight ™, exkluzívne vyvinuté pre polarizačné slnečné okuliare Polaroid sú vyrobené z deviatich funkčných prvkov. Každá šošovka obsahuje dve vrstvy odolné proti poškriabaniu, dve vrstvy absorbujúce otrasy, štyri vrstvy s kvalitnými UV filtrami, ktoré eliminujú 100% škodlivého UV žiarenia do 400 nanometrov a úplne uprostred je samotné polarizačné jadro. Základným prvkom je teda polarizačný svetelný filter, vďaka ktorému uvidíte ostro aj za zhoršeného počasia, predmety získajú jasnejšie kontúry, vyniknú detaily a všetky farby si zachovajú svoju vernosť. To všetko ocenia prevažne vaše oči, ktoré budú menej unavené a namáhané. Nielen vodiči, rybári či športovci sa na vlastné oči môžu presvedčiť o rozdiele oproti bežným nepolarizovaným okuliarom. Ak zháňate špeciálne okuliare pre vodičov potom vyberajte skôr okuliare s hnedým odtieňom skiel.

Čo je to vlastne tá polarizácia ?
Názorná ukážka - videnie bez okuliarov Polaroid a videnie s okuliarmi Polaroid.


Okuliare plastové či sklenené ?

   Medzi hlavné kritériá pri nákupe slnečných okuliarov dnes vedľa vzhľadu samotného patrí hlavne bezpečie a ľahkosť materiálu. U polarizačných šošoviek okuliarov Polaroid je použitá najmodernejšia technológia tzv. plastového skla. Oproti klasickým minerálnym šošovkám sú oveľa ľahšie a bezpečnejšie vďaka netrieštivosti a jednotlivému vrstvenie zabraňujúcemu rozbitie skiel. Tak možno oči vás či vašich detí oveľa účinnejšie chrániť pri prípadných nehodách.

Okuliare plastové či sklenené ?
Z akých vrstiev sa skladá každé sklo polarizačných okuliarov Polaroid? - zdroj fotografie: www.polaroideyewear.com


© 2024 | Polaroid slnečné okuliare | Template by W3layouts